Eczacılık Hizmet Profesyonelleri

STOCKART çözümleri eczacılar için, ilaçların eczaneden katlara transferinden başlayarak hastaya uygulanana kadar tam izlenebilirliğini sağlar, eczane ilaç yönetim süreçlerini optimize eder, iş yükünü azaltır, hasta güvenliğini geliştirir ve eczacının klinik rolünü güçlendirir. Eczane profesyonelleri tarafından, satın alma ve klinik süreçlerin uzun dönem planlanmasına imkan verir.

1

İş Yükünde Azalma

STOCKART ilaç yönetim modülleri, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) ile yapılan entegrasyon sayesinde, dokümantasyona harcanan zamanı azaltır, manüel işlemleri ortadan kaldırır, etkin ve güvenli ilaç yönetim süreçleri oluşturur. Ayrıca, katlara istem bazlı günlük ilaç transferi olgusunu ortadan kaldırarak, eczanelerin ilaç hazırlama yoğunluğunu azaltır.

2

Eczacının Klinik Rolünde Artış

HBYS entegrasyonu sayesinde, ilaç uygulanmadan önce, eczacı ikinci bir göz olarak ilaç istemini gözden geçirir. Bu sayede, eczacının klinik rolü güçlendirilir ve muhtemel ilaç hataları hastaya uygulanmadan önce engellenebilir.

3

Hasta Güvenliği

Sistem, olumsuz ilaç etkisi (ADE) olasılığını azaltmak için, uyarılar ile kullanıcıları destekler ve hasta güvenliğini geliştirir.

4

İlaç Güvenliği ve Kat Stoklarının Güvenliği

Serviste bulunan ilaçlara, sadece yetkili hemşire tarafından, BIO ID Parmak Tanıma ile ulaşılabilir. Hemşire ilaçları alıp, sistemden çıktığı anda alınan tüm ilaçlar stoktan düşer; benzer şekilde ilaç sisteme iade edildiğinde stoka geri alınır. Bu sayede stok yönetimi elektronik hale getirilir.

5

Narkotik ve Soğuk Zincir İlaçlar İçin Artırılmış Güvenlik

Farklı tipte ve önem seviyesindeki ilaçların yönetimi için farklı modlar ile güvenli erişim sağlanır. Narkotik ilaçlar gibi yüksek güvenlik gerektiren ilaçlar için, sadece seçilen tek cins ilaca tek doz erişim, şahit eşliğinde sağlanır. Ayrıca, soğuk zincirin devamlılığı, sürekli sıcaklık/nem izlemleri ve gerekli durumlarda eczaneye uyarılar ile sağlanır.

6

İade İlaçlar

Sistem gün içinde değişen veya durdurulan ilaç istemlerine anında uyum sağlar. Böylece dünya ortalamasında %30 olan değişen ilaç istemi nedeniyle kata günlük gönderilip iadesi alınamayan ilaç olgusu ortadan kalkar.

7

Elektronik Stok Yönetimi

Sistem minimum seviye ve altındaki ilaçlar ya da son kullanma tarihi yaklaşan ilaçlar için otomatik olarak eczaneye bilgi gönderir. Stok dışı olgusunu ve son kullanma tarihi sebebiyle yaşanan kayıpları azaltır. İlacın hangi tarihte tükendiğini, ne kadar süre sonra tekrar stoklandığını izlerken, tedarik süresini ölçer ve bilgi verir.

8

Arşiv ve Raporlama

Sistemdeki her türlü ilaç aktivitesi rapor altına alınır. Bu raporlar eczacı tarafından istenilen zamanda ulaşılabilir durumdadır ve analizlere kaynak sağlar.

ESNEKLİĞİ DENEYİMLEYİN