Hekimler

STOCKART çözümleri, sağlık bakım kalitesini yükseltir ve ilaç hatalarının azalmasına yardımcı olarak hasta güvenliğini geliştirir.

1

Hastaya İlk Doz Uygulama Süresinde Kısalma

Hasta tedavilerinin ve tıbbi malzemelerin her zaman servis içinde ulaşılabilir olmasını sağlar. Hastanın ilaç uygulamasına, verilen ilk doz ile derhal başlanabilir. İlk doz uygulama süresi kısalır.

2

Çift Kontrol ile Hatalarda Azalma

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) bağlantısı üzerinden gelen istem sayesinde, ilaç uygulanmadan önce, eczacı ikinci bir göz olarak ilaç istemini gözden geçirir.

3

Hasta Güvenliği İçin Ek Önlemler

Hemşireler, istemi yapılan ilaca erişmeden önce, ilaç kullanım yönergelerinden haberdar olur, bu sayede olumsuz ilaç etkileri (ADE) olasılığı azaltılır.

4

Değişen İlaç İstemleri

Sistem, gün içinde değişen veya durdurulan ilaç istemlerine anında uyum sağlar. Böylece, değişen ilaç istemi (CV Order) nedeniyle, serviste bulunmayan ilaç olgusu ortadan kalkar.

5

Tüm İlaçlara Serviste Derhal Erişim

Yüksek seviyeli kontrol sayesinde; narkotikler, antibiyotikler ve soğuk zincir ilaçları dahil tüm ilaçlar serviste bulundurulabilir ve gerektiğinde bu ilaçlara derhal ulaşılabilir.

6

Elektronik İlaç ve Hasta Kayıtları

Sistemdeki her türlü ilaç aktivitesi kayıt altına alınır. İlacın hastaya verilmesi planlanan saatten erken, geç veya yakın saatte verilmesi durumunda veya hekimin isteminde bulunmayan ilaç alımlarında, sistem hemşireyi uyarır ve yazılı açıklama ister. Hasta ilaç kaydını elektronik hale getirerek “İlaç Uygulama Kaydı” raporu oluşturur.

7

Klinik Veri Toplama İmkanı

Klinik Veri Haberleşme (KVH) kullanımı sayesinde, tedavilerin hastalara uygulanması, iadesi ya da imhası aşamasında klinik veri girişleri talep edilebilir. Opsiyonel olan bu özellik kullanılarak, klinik çalışmalar için hastane içinden veri sağlanabilir.

8

Hemşire Zamanının Hasta Odaklı Kullanımı

Hemşirenin ilaç depolama, hazırlama ve stok takibi gibi ilaç yönetim görevlerini eczaneye aktararak, hemşirelik zamanının tamamının hasta bakımı için kullanılmasına ve bu sayede sağlık bakım kalitesinin yükselmesine olanak sağlar.

ESNEKLİĞİ DENEYİMLEYİN